Facebook je out, Instagram je in

Autor: Michaela Kováčová | 8.9.2016 o 17:35 | Karma článku: 3,21 | Prečítané:  1148x

Sociálne siete hýbu svetom vo veľkej miere.Vďaka nim sa dostaneme k doposiaľ neobjaveným miestam, obohatíme sa o nové informácie, nadviažeme nové kontakty a zdieľame spolu s tisíckami ľudí rôzne obrázky, udalosti alebo aj zážitky.

Pred piatimi rokmi som bola, hoci to nerada priznávam, typické počítačové dieťa. Moje detstvo nebolo ovplyvnené internetom, počítačom či mobilom. Až neskôr sa tieto súčasné výdobytky dostali aj ku mne a začali vplývať na moje názory, postoje a niekedy aj na rozhodnutia.

Ako sa vyvíjali a rástli sociálne siete, tak spolu s nimi ďalšie a ďalšie generácie. Pamätám si, že niekedy som dokázala byť na Facebooku alebo Pokeci hodiny. Teraz je to pre mňa úplne zbytočné a nezmyselné. Je pravda, že sčasti potrebujem napr. taký Facebook k existencii a fungovaniu v škole. Lebo keď nie som so spolužiakmi a potrebujem sa dostať k dôležitej informácii, tak mi tento spôsob komunikácie vyhovuje.

Posledný rok, ma už však veľmi nenapĺňa pridávanie a zdieľanie fotiek, udalostí či informácií z môjho života. Obľúbené sociálne siete medzi mladými ľuďmi pre mňa stratili čaro, preto som sa začala obzerať po niečom inom. Samotný Facebook mi prestal imponovať, tak ako kedysi a myslím, že nie som sama. Čoraz viac ľudí hľadá niečo nové, zaujímavé a nepoznané.

Pred niekoľkými mesiacmi som sa prihlásila na Instagram, kde som hľadala stratenú inšpiráciu. V prvých týždňoch som bola úplne pohltená všetkým čo táto aplikácia ponúka. Nevedela som sa odlepiť od tých dokonalých záberov prírody, módy, kníh a jedla. Pri tých fotkách som mala občas pocit, že sa nachádzam niekde v teple, kde skúšam chuť exotického jedla alebo vysoko na hore.

No po čase, to už nebola taká zábava ako na začiatku. Ľudia sa radi chvália svojím životom a chcú, aby ich obdivovali alebo skôr fotky a videá, ktorými sa prezentujú. Často, to však nemusí byť realita a my túžime po tom, čo možno ani neexistuje.

Ale aj napriek tomu, sa nám takýto virtuálny život páči. Kým Facebook spadá v súčasnosti do kategórie out, tak Instagram neustále naberá fanúšikov z celého sveta a je stále čoraz viac in.

Či už „fičíte“ na sociálnych sieťach alebo nie, jedno je podstatné­, každá nová stránka alebo aplikácia spraví na začiatku rozruch, ale iba dovtedy, kým ju nenahradí niečo lepšie a vynovené. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Podozrivé inzeráty lákajú na zdravotné pomôcky. Sú to šmejdy

Načúvací prístroj alebo strojček, ktorý narovnáva krivý palec na nohe, by si ľudia mali vyberať u lekára, nie v inzerátoch.

KOMENTÁRE

Komédia na súdoch. Prečo nie sú prípady Majského a Čuňu uzavreté

Treba sa pýtať, kde sme urobili chybu.


Už ste čítali?