Aj drevené podlahy majú svoje čaro!

Autor: Michaela Kováčová | 1.12.2016 o 12:30 | Karma článku: 2,65 | Prečítané:  493x

Pod slovom domov si predstavíme blízkych ľudí,ale aj veci, ktoré ho symbolizujú. Často sú to zanedbateľné veci. 

Okrem zdravia a šťastia v rodine vyhľadáva každý z nás aj pocit bezpečia. Ten nemusíme dosiahnuť len v podobe istoty státia na vlastných nohách. Ale predsa je najdôležitejšie, ak máme pod sebou, teda nohami pevný základ, na ktorý sa môžeme spoľahnúť. 

Drevené podlahy sú tu už stáročia a drevo je neodmysliteľnou súčasťou interiéru. Teplým dojmom na dotyk aj pohľad pôsobia veľmi prirodzene a nenútene. Často dokážu vykúzliť nezvyčajnú spleť originálnych kresieb v spojitosti s farbami a harmóniou tepla. Tiež nie sú náročné na úpravu, dokáže  s nimi pracovať aj človek, ktorý sa v tomto odvetví nepohybuje. 

V minulosti boli tieto podlahy veľmi obľúbené, potom zase nastalo obdobie, kedy sa ich ľudia s radosťou zbavovali a v súčasnosti je tomu tak, že si našli stále miesto v našich domovoch. Pokladanie samotných drevených podláh môže byť pre niekoho náročné. Pred niekoľkými mesiacmi som si to vyskúšala aj ja, a veru poriadne som sa zapotila. Stala som sa asistentkou/hlavnou pomocníčkou. Moja funkcia spočívala v rozmýšľaní zefektívnenia a zúžitkovania čo najviac materiálu a tiež v korigácii času. Zo začiatku to bolo veľmi zábavné, pretože mi to veľmi nešlo, no neskôr som sa do toho tak zažrala, že som bola hrdá na ten kúsoček mojej práce. Začala som vymýšľať a navrhovať rôzne doplnky, ktoré by sa k tomu skvelo hodili. Dokonca mi bolo ľúto, že drevená podlaha, ktorá sa teraz vyníma v obývačke u mňa doma, nemala výraznejší vzor. 

Predtým ako so sa vôbec dostala k tejto manuálnej činnosti som považovala drevené podlahy sa zbytočne vyhodené peniaze. No najmä som videla nevýhodu v jej udržiavaní či opotrebovaniu/starnutiu. Časom všetko stráca svoju jedinečnú a okúzľujúcu stránku. Preto, ak si raz niečo zaumienime, musíme sa o to aj patrične starať. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien.

SVET

Čo sa stalo s poľskou armádou? Nad skúsenosťami prevláda lojalita

PiS sleduje vlastné politické ciele aj v armáde.


Už ste čítali?